مراسم افتتاحيه نهمین جشنواره ملی حرکت در دانشگاه شهید باهنر کرمان

 

مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت، سوم مهرماه، مصادف با آغازین روز سال تحصیلی، در مکان حسینیه شهدای گمنام دانشگاه شهید باهنر، با حضور دانشمندان و بزرگان عرصه علم و فرهنگ، استادان و دانشجویان شرکت کننده نهمین جشنواره ملی حرکت آغاز گردید.
مسئولان، پس از ادای احترام به شهدای گمنام و نثار گل و قرائت فاتحه در کنار قبور مطهرشان، یاد و خاطره این شهدای عزیز را زنده نگه داشته و ضمن تبریک هفته دفاع مقدس از رشادت های این بزرگواران قدردانی شد.
پس از مراسم گرامیداشت شهدای گرانقدر، دانشگاه، دکتر سید ضیاء هاشمی؛ معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، فضل ا.. ایرجی کجوری؛ مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم،تحقیقات و فناوریٰ همچنین رئیس و مقامات عالی دانشگاه شهید باهنر کرمان به همراه جمعی از مسئولان اجرایی، استادان، دانشجویان و استعداد های خبره و میهمانان داخلی و خارجی در محل تالار افضل دانشگاه جهت ادامه مراسم افتتاحیه گرد هم آمدند.

​دبیر نهمین جشنواره ملی حرکت در مراسم افتتاحیه نهمین جشنواره ملی حرکت گفت: این جشنواره بزرگترین رویداد علمی و دانشجویی است که در کرمان رقم می خورد.
وی با تبریک آغاز سال تحصیلی افزود: باید دانشجویان جدیدالورود با مشاهده جشنواره حرکت بدانند دانشگاه محل پویش، تحقیق و کارهای علمی است.
دکتر بصیری خاطر نشان کرد: تعداد شرکت کنندگان و غرفه ها فن بازار در نهمین جشنواره ملی حرکت از نظر کمی به رقم 2 برابر رسیده و کیفیت این جشنواره نیز افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به هفته دفاع مقدس و شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، گفت: «اقتصاد مقاومتی زمینه‌ساز شرکت‌های دانش‌بنیان» به عنوان شعار جشنواره حرکت انتخاب شده است و تصریح کرد: یکی از شاخص های اصلی اقتصاد مقاومتی، شرکت های دانش بنیان هستند به همین منظور باید به سمت ایجاد شرکت های دانش بنیان گام برداریم تا شاهد پیوند صنعت و دانشگاه باشیم.
دبیر نهمین جشنواره ملی حرکت همچنین گفت: برای نخستین مرتبه، در نهمین جشنواره ملی حرکت، میزبان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی هستیم.

دکتر بصیری افزود؛ شرکت کنندگان، منتخبان جشنواره های داخلی هر دانشگاه هستند و در این مدت ایده ها و طرح های خلاقانه خود را در حوزه های نرم افزاری و سخت افزاری مختلف در معرض داوری می گذارند.

دکتر سید ضیاء هاشمی؛ در مراسم افتتاح این جشنواره ضمن تبریک فراوان و تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این رویداد بزرگ علمی، گفت:جشنواره حرکت بزرگترین برنامه علمی دانشجویی ایران است و تلاش می کند پویایی و مشارکت دانشجویان را در توسعه کشور فراهم کند.
وی اظهار داشت: جشنواره نهم حرکت نسبت به دوره قبل رشد و توسعه کم‌نظیری داشته است امیدواریم شاهد برگزاری یک جشنواره موفق و برجسته در کرمان باشیم.​

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات با تبریک هفته دفاع مقدس و همچنین سال تحصیلی جدید اظهار داشت: این هفته جهاد مجاهدان و ایثارگری شهیدان است و بیان داشت: با توجه به اینکه دانشگاه کانون علم، دین و فرهنگ است، مطمئن هستیم سال جاری سال برتری برای دانشگاه‌ها و دانشگاهیان است و امیدواریم امسال، سال مشارکت، امید، فعالیت و پیشرفت در دانشگاه و کشور باشد و در سال جاری به جای شعارهای متعارض، همگان همدلانه راه پیشرفت را طی کنند.